Minecraft serveryJednou z nejpopulárnějších počítačových her, jak u nás, tak ve světě, je v současné době Minecraft. Jedná se o tzv. sandboxovou hru, v níž hráč sbírá různý materiál, staví z něj např. budovy nebo nástroje, bojuje proti ostatním atd. Typickým prvkem je u této hry její grafické zpracování, které se skládá z krychlí. Hru napsal švédský programátor Markus Persson a kromě stolních počítačů a notebooků si ji můžeme zahrát také na některých herních konzolích nebo na mobilních telefonech a tabletech. První oficiální verze Minecraftu vyšla roku 2011 a hra si velmi rychle získala přízeň hráčů z celého světa. O kvalitě Minecraftu svědčí i několik velkých ocenění a nominací v různých anketách zaměřených na počítačové hry. Pro ještě lepší zážitek ze hry se po její instalaci můžeme připojit k některému z velkých Minecraft serverů – díky nim tak tuto hru můžeme hrát online spolu s dalšími hráči z celého světa. Na následujících řádcích si řekneme něco o tom, jak se Minecraft servery rozdělují a představíme si ty nejlepší a nejznámější, které jsou u nás aktivní.

RC modely jsou zmenšeniny aut, lodí, nebo letadel.

Minecraft servery a jejich rozdělení

Minecraft serverů existuje velké množství a pro někoho nemusí být úplně snadné se v nich zorientovat. Podle jakých kritérií se dají tyto servery rozdělit?

podle vztahu k prostředí – v tomto případě rozlišujeme tři varianty – PVE, kdy hráč hraje proti okolnímu prostředí, dále PVP (player versus player) – hráč bojuje proti ostatním hráčům – hra tak dostává nový náboj a je ještě zajímavější a poslední alternativou je Faction PVP – zde se hráči mohou navíc do skupin
podle přístupu na server – zde existují dvě možnosti – jednak whitelist servery, kde pro hraní musíme nejdřív získat povolení a dále pak no whitelist servery – na nich může začít hrát úplně každý a nemusí čekat na případné schválení
podle způsobu hraní – tady si můžeme vybrat ze spousty různých herních módů – např. Adventure, kde se plní různé úkoly, Capture the Flag, kde proti sobě bojují dvě skupiny hráčů a úkolem je získat vlajku soupeřova týmu, Hardcore – velmi vysoká obtížnost pro zkušené hráče, Prison, jenž simuluje život ve vězení nebo Vanilla – základní verze Minecraftu bez jakýchkoliv dalších úprav. Mezi základní typy ale patří Survival (úkolem hráče je především přežití) a Creative (jde zde hlavně o vytváření různých věcí a budov, upravování prostředí atd.)Minecraft servery – MC-Miners

MC-Miners patří mezi profesionální a prověřené Minecraft servery s dlouhou tradicí a mnoha skvělými funkcemi. V nabídce tohoto serveru jsou světy Skyblock a Creative a stránky obsahují mimo jiné velké diskusní fórum, bohatou fotogalerii, online chat, tutoriály atd. MC-Miners najdeme na internetu na adrese www.mc-miners.eu a server má svůj profil i na Twitteru. Celkově jde o jeden z nejlepších českých Minecraft serverů, který má mezi českými hráči této hry vysokou popularitu.

Minecraft servery – MineCube

Dalším kvalitním českým Minecraft serverem je MineCube. Na jeho stránky se můžeme podívat pod odkazem www.minecube.cz a kromě nich má tento server svůj profil také na Facebooku a YouTube. Minecube patří mezi pravidelně aktualizované servery, které neustále přinášejí spoustu atraktivních novinek. Součástí serveru je i e-shop, ve kterém si můžeme zakoupit věci do Minecraftu, Teamspeak server, návody, online mapka atd.

Superhry a online hry zdarma pro všechny hráče i hráčky.

Minecraft servery – StyleCraft

Mezi nejlepší Minecraft servery u nás patří také StyleCraft. Ten má navíc velmi povedené webové stránky se spoustou užitečných návodů a rad pro hráče této oblíbené hry. Co vše na stránkách StyleCraftu najdeme? Návody a videonávody k Minecraftu, včetně různých miniher, speciální bonusové balíčky s předměty, statistiky, crafty, e-shop s opravdovými věcmi pro fanoušky Minecraftu (např. trička, placky nebo přívěšky), VIP sekci, diskusní fórum, soutěže o ceny atd. StyleCraft má svůj profil i na Facebooku a samotný server se nachází na internetové adrese www.stylecraft.cz.

Minecraft severy – Majneři

Velmi dobrou stránkou zaměřenou na Minecraft servery jsou také Majneři. Ti mají internetovou adresu www.majneri.cz a na ní najdeme velmi pěkné webové stránky pro všechny fanoušky této počítačové hry. Součástí stránek jsou i návody, mapy, fotky, videa, diskusní fórum a další kategorie. Objevují se zde také soutěže o ceny a Majneři mají svůj profil také na Facebooku.

Minecraft servery – Naffarin

Pro ty, co dávají přednost Minecraftu ve verzi Vanilla, je skvělou alternativou server Naffarin. Ten patří mezi klasické Minecraft servery a kromě samotného Vanilla Minecraftu si na něm můžeme zahrát i deset zábavných Adventure Games (Minecraft Survival Games, Snake, QuakeCraft, PaintWars, TNTrun, Build it, Arena Spleef, Hide and Seek, Parkour a Flappy Bird.). Naffarin má svoje profily hned na čtyřech velkých sociálních sítích – na Facebooku, Twitteru, Google+ a na YouTube. Webové stránky tohoto serveru nalezneme pod odkazem www.naffarin.cz.

Minecraft servery na Czech-Craft

Czech-Craft je velkou databází nejen českých, ale i slovenských Minecraft serverů, které umožňují hraní této oblíbené počítačové hry zdarma. Na stránkách www.czech-craft.eu je rozsáhlý server list, obsahující několik stovek Minecraft serverů, jež jsou seřazeny podle počtu hlasů. U každého serveru čtenáři vidí jeho název, IP adresu, aktuální pořadí a počet hlasů, počet hráčů, kteří jsou online a na co se daný server zaměřuje. Na stránky lze také snadno přidat vlastní Minecraft servery a udělat jim tak reklamu. Součástí webu je i odkaz na stránku umožňující udělat si vlastní Minecraft servery a také rubrika Server týdne.

Minecraft servery na Minecraft hosting

Minecraft hosting je službou, které poskytuje kvalitní a stabilní servery pro hraní Minecraftu. Na stránce je kompletní seznam více než tisícovky Minecraft serverů, kteří zde hostují. Výhodou serveru na Minecraft hosting je nízká cena, nonstop dostupnost, kvalitní technická podpora a spousta nadstandardních služeb. Adresa webu je www.minecraft-hosting.cz.

Minecraft servery na Minelist

Internetové stránky s nabídkou těch nejlepších českých a slovenských Minecraft serverů. Minelist je rozsáhlou databází, ve které už se nachází více než 1000 serverů z České republiky a Slovenska. Veškeré servery jsou přehledně seřazeny do kategorií podle jejich zaměření (Survival, Classic, Vanilla, Bukkit, Whitelist, No Whitelist, PVE, PVP, Roleplay, Economy, Creative, Hardcore, Tekkit, Skyblock a Survival Games.

Minecraft servery zdarma

Mezi českými Minecraft servery se můžeme běžně setkat jak s placenými tak i neplacenými stránkami. Většinou se jedná spíše o neplacené weby, s tím, že často ale umožňují hráčům koupit si tzv. VIP členství, které jim přinese spoustu výhod a vylepšení.

Placené Minecraft servery

Pro zkušené a profesionální hráče, nebo prostě pro ty, kteří věnují Minecraftu hodně času a chtějí hrát na těch nejlepších serverech, jsou určené placené Minecraft servery. Na nich při uhrazení určitého poplatku mají zkušení hráči více možností a lepší herní podmínky než na některých neplacených stránkách.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!