Minihry na Minecraft serverechNa Minecraft serverech si můžeme zahrát také celou řadu zábavných miniher. Některé se na minihry přímo specializují, jako např. www.survival-games.cz. O které minihry se jedná a jaký je jejich princip?

Annihilation – principem této minihry je souboj týmů, které mají za úkol zničit nepřátelskému týmu jeho nexus. Ten tým, kterému nexus vydrží jako poslednímu, v minihře vítězí.
Dropper – další z řady zábavných miniher pro všechny, kteří rádi hrají Minecraft.
Hide & Seek – minihra založená na schovávání a hledání. Ve hře je vždy jeden seeker, který vyhledává ostatní a hideři, kteří mají za úkol se co nejlépe schovat, aby je seeker nenašel. Jakmile se seekerovi podaří hidera najít, tak ho zabije a hider se stane dalším seekerem a vyhledává zbylé hidery.
Hunger Games – minihra inspirovaná slavným filmem a sérií knih. Úkolem hráče je zabít všechny ostatní soupeře. Na začátku hráč nejdříve těží různé druhy surovin, později pak začíná bojovat proti ostatním. S vyhledáváním ostatních protihráčů hráčům pomáhá kompas, který je součástí inventáře.
Sky Wars – i v tomto případě je účelem hry zabití ostatních hráčů. Na začátku minihry se hráč propadne na vlastní ostrov, kde těží suroviny, vytváří si brnění a zbroj a staví most, přes který se dostane k ostatním soupeřům.
Survival Games – hra o přežití, v níže je úkolem hráče vydržet co nejdéle naživu.
The Walls – minihra pro čtyři týmy odehrávající se mezi čtyřmi stěnami.
Zombie apocalypse – boj o přežití v zábavné minihře, v níž hráči bojují proti krvelačným zombie.

 Zahraniční Minecraft servery

Kromě českých Minecraft serverů si můžeme tuto známou hru zahrát také na některých serverech v zahraničí. Ty existují v mnoha světových jazycích, takže si může každý vybrat podle toho, jaký konkrétní jazyk nejlépe ovládá – např. anglické, německé, francouzské servery a spousta dalších.

Superhry a hry online jsou velice populární.

Minecraft servery Hunger games

Hunger games je mimořádně úspěšná trilogie románů pro mládež, na jejíž motivy vznikl i celovečerní film. I ten byl velmi úspěšný a díky tomu se tak tvůrci Minecraftu rozhodli začlenit tento film i do samotné hry. Hlavním úkolem hráče je v případě tohoto herního módu hlavně přežít.

Minecraft servery Survival games

Principem Survival Games (hry o přežití) je to, že hráč se přihlásí na vybranou mapu spolu s jinými protihráči a všichni bojují proti sobě. Účelem hry je tak zabít ostatní protihráče a vydržet jako poslední ve hře naživu. Survival games patří k nejoblíbenějším minihrám na Minecraftu a najdeme je na spoustě nejen českých, ale i zahraničních Minecraft serverů.

Superhry a online hry zdarma pro všechny hráče i hráčky.

Creative Minecraft servery

Creative je jedním z hlavních herních módů Minecraftu, kde má hráč přístup k neomezenému množství surovin a jeho úkolem je hlavně budování nových objektů (staveb, nástrojů atd.). V tomto módu mohou hráči i létat a ničit všechny bloky. Creative mód je hodně oblíbený v multiplayeru, ale dá se hrát i samostatně. Nabízí jej velké množství domácích i zahraničních serverů.

Skyblock Minecraft servery

Dalším důležitým typem serveru jsou Minecraft servery s mapou Skyblock. V tomto případě se jedná spíše o hru pro zkušenější hráče, zahrát si ji mohou ale i začátečníci. Z českých Minecraft serverů se na Skyblock zaměřuje např. Králičí nora, která svoje stránky provozuje na adrese www.kralicinora.cz a svůj profil má i na YouTube.

Tekkit Minecraft servery

Mezi nejzajímavější modifikace Minecraftu patří hra s názvem Tekkit. Ta se více zaměřuje na využití energie – hráči v ní mohou používat energii atomovou, vodní, slunečnou a větrnou.Tuto hru si máme možnost zahrát na několika českých herních serverech, např. fakaheda.eu atd.

Návody na Minecraft serverech

Součástí mnoha stránek s Minecraft servery jsou také podrobné návody k této oblíbené hře. Ty se vyskytují nejen v textové podobě, ale často se můžeme setkat také s videonávody. Návody ke hře Minecraft se týkají spousty věcí – můžeme si tak přečíst např. návody na stavbu budov, návody na výrobu předmětů, návody na lektvary, návody na crafting, na módy a mnoho dalších.

E-shopy na Minecraft serverech

Na některých Minecraft serverech najdeme také e-shopy s nabídkou zboží s motivy Minecraftu. Můžeme si tak objednat např. trička, čepice, plakáty, peněženky, náramky, klíčenky, figurky a spoustu dalších předmětů, jež zaujmou fanoušky této populární hry. Velmi dobrý e-shop se nachází např. na stránkách eshop.naffarin.cz, ale kvalitní Minecraft e-shopy se dají najít i na jiných webových stránkách a samozřejmě také v různých zahraničních internetových obchodech.

Videa z Minecraft serverů na YouTube

Minecraft servery se často objevují také ve videích na YouTube. Tam najdeme jak zahraniční, tak česká videa a návody a ukázkami z této oblíbené hry. Velmi často se jedná o tzv. Let’s play – videozáznamy s průběhem hraní, které jsou v poslední době nesmírně populární a objevují se čím dál častěji.

VIP členství na Minecraft serverech

Pro ty, kteří se hraní Minecraftu věnují opravdu naplno a nevadí jim za tuto hru utratit nějakou tu korunu navíc, jsou na mnoha Minecraft serverech k dispozici také VIP členství. Ta jejich držitelům přináší spoustu výhod oproti běžným hráčům a těm, co hrají opravdu často, se může hodně vyplatit.

Jak si mohu vytvořit vlastní Minecraft servery?

Minecraft server, na kterém budeme tuto hru hrát proti ostatním hráčům si samozřejmě můžeme vybrat na internetu z bohaté nabídky českých i zahraničních webů, ale pokud jsme v práci s počítačem dostatečně zkušení, máme možnost vytvořit si také vlastní Minecraft servery, jež budeme provozovat na vlastním zařízení. Jak takové založení serveru probíhá?
Ze všeho nejdříve je třeba stáhnout si speciální instalační balíček, který nám založení serveru umožní. Velkou výhodou je, že tento balíček je dostupný zcela zdarma a najdeme jej přímo na oficiálních stránkách hry Minecraft. Abychom mohli server úspěšně spustit, musíme mít také dostatečně dobře vybavený počítač a mít v něm novější verzi programovacího jazyka Java. Pokud je vše v pořádku a my máme příslušný soubor nainstalovaný, můžeme jej spustit. Zároveň si také hned můžeme nastavit různé parametry atd.

Minecraft pro mobilní telefony a tablety

Kromě toho, že si Minecraft můžeme zahrát i na svých stolních počítačích a noteboocích, existuje tato zábavná hra také ve verzi pro chytré mobilní telefony a tablety. Konkrétně se pak jedná o ty uživatele, kteří mají ve svém zařízení operační systém Android, případně iOS. Kromě oficiální hry Minecraft – Pocket Edition je pro obě dvě platformy také celá řada dalších aplikací s touto tematikou – např. různé skiny, tapety atd.

Stupně obtížnosti v Minecraftu

V počítačové hře Minecraft rozlišujeme celkem čtyři základní stupně obtížnosti – Peaceful, Easy, Normal a Hard. Nejlehčí z nich je Peaceful, ve které si hráč může doplňovat své životy nezávisle na hladu a výbuchy mu nezpůsobí žádná poranění. Následuje obtížnost Easy, u které už výbuchy způsobují menší poranění a v případě hladu se životy zredukují na polovinu. Ještě o něco těžší je obtížnost Normal, u které při hladovění zůstane hráči jen půlka jeho srdce. Nejnáročnější se pak obtížnost Hard, v níž už hráči mívají rozsáhlejší zranění a jejich postava se může vyhladovět až k smrti. Pro nejzkušenější hráče Minecraftu pak může být zajímavý i speciální Extrémně těžký mód Hardcore. Jedná se o speciální variantu módu Přežití, kde se ale v případě smrti celý svět smaže a je nutné začít hru znovu od samého začátku.


Reklama:


Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!